Mikail KALYONCU
Dernek Başkanı

Sevgili Hemşehrilerim
Malum olduğu üzere, ülkemizin... Devamı
 
KOCAELİ ARTVİNLİLER
YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ
Bizler Kocaeli'de yaşayan Artvinli kardeşlerimizi bira araya getirmek, birlik ve beraberliklerini pekiştirmek ve geliştirmek... Devamı
Derneğimiz
Hakkımızda
Dernek Tüzüğü
Başkanın Mesajı
Artvin Hakkında
Dernek Yönetimi
Başkanlarımız
Kadın Kolları
Denetleme Kurulu
Dernek Üyeleri
Üyelik Başvurusu
 
 
Haberler
 
 
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Ziyaretimiz

Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu"nu ziyaret etti. Artvinliler Derneği"nin ziyaretinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, "Bugünlerde daha fazla kaynaşmaya ve milli birliğe ihtiyacımız var. Ülkemizin terör odaklarının hedefinden uzaklaştırılması ve dışarıdan gelecek her saldırı için saflarımızı sıklaştırmamız gerekiyor. Dün nasıl Çanakkale"de ve Kurtuluş Savaşı"nda dedelerimiz bu topraklar için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmişse, aynı ruhla şehitlerimizin kanıyla sulanmış bu toprakları bizlerde her beraber koruyacağız. Dedelerimizden Allah razı olsun. Onların yere düşürmedikleri sancağı bizler de yere düşürmeyeceğiz" dedi.
Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mikail Kalyoncu ve yönetimine seçilmelerinden dolayı tebriklerini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, "Yönetimlere seçilmek güzel ama hizmet daha önemlidir. Fedakârlık gerekiyor. Bunu gerçekleştireceğinizi, faaliyetlerinizde toplum yararını gözeteceğinizi biliyorum. Kendi kültürünüze hizmet etmek muhakkak önemlidir. Bunun yanında ülkemizin diğer bölgelerindeki kültürleri tanıyarak ve ilişki kurarak önemli bir görevi ifa edebilirsiniz. Bizler bayrağını seven, milletine ve devletine bağlı olarak bu topraklarda ve dünyada huzur ve kardeşlik olsun istiyoruz" diyerek duygularını ifade etti.
Artvinliler Dernek Başkanı Kalyoncu da, "Bizlere gösterdiğiniz ilgi ve destek için çok teşekkür ederiz. 20 Ocak"ta genel kurul yaptık ve yeni arkadaşlarla birlikte yola çıktık. Bu anlamda önemli çalışmalarımız olacak ve bunu yıl içerisine yayacağız. Artvin mutfağını tanıtacak, diğer hemşeri derneklerimizle bir araya geleceğiz. Ülkemizin bütün şehirleri ile kucaklaşacak, bu ülke üzerinde özgürce yaşamanın ne demek olduğunu dünyaya göstereceğiz" şeklinde konuştu. 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm"ün de katılığı ziyarette, ülkemizi ve dünyayı yakından ilgilendiren son gelişmeler de konuşuldu.

Kaynak: http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/43270282-baskan-karaosmanoglu-dedelerimizden-allah-razi-olsun

 

04.03.2016
 
 
< İlk  Önceki 1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6 Sonraki   Son >